Ewa Kałuża

Email: ewa.kaluza@resilience.com.pl / Telefon: +48 662 207 888 (czynny 07:00 – 16:00)

Jestem psychologiem, psychoterapeutką. Pomocą psychologiczną zajmuję się od początku mojej drogi zawodowej (w 2003 roku). Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych z depresją, zaburzeniami lękowymi, dolegliwościami psychosomatycznymi,  doświadczających nadmiernego stresu oraz w sytuacji kryzysu.

Pracuję w nurcie ericksonowskim i systemowym, jednak w zależności od potrzeb i celów pacjenta, korzystam z innych podejść terapeutycznych (m.in. terapii koherencji). W pracy często używam metafor i opowieści, spojrzenia na problemy (i rozwiązania)  z różnych perspektyw, sięgam do odczuć w ciele i intuicji.

Pracę terapeutyczną poddaję superwizji. Stale rozwijam się zawodowo poprzez udział w kursach, warsztatach i konferencjach.

Jestem również instruktorem I, II i III stopnia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Z dużą przyjemnością prowadzę warsztaty rozwojowe i edukacyjne.

W terapii ważny jest dla mnie szacunek, autentyczność, zaciekawienie drugą osobą i wiara w jej możliwości. Cieszy mnie i porusza to, że mogę towarzyszyć moim pacjentom w budowaniu bardziej świadomego, satysfakcjonującego i „własnego” życia.

Wolny czas chętnie spędzam z bliskimi. Lubię wypróbowywać nowe przepisy kulinarne, grać w siatkówkę i czytać.