Anna Pawełczyk

Email: anna.pawelczyk@resilience.com.pl / Telefon: +48 691 341 984 (czynny 07:00 – 16:00)

Jestem psychologiem w drodze do otrzymania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Ślaskim oraz studia podyplomowe z zakresu Psychokorekcji Zaburzeń Zachowania Dzieci i Młodzieży i Wczesnego Wspomaganie Rozwoju Dziecka.

Obecnie jestem w trakcie 5 letniego Akredytowanego Kursu Psychoterapii w nurcie ericksonowsko-systemowym.

Prowadzę psychoterapię osób indywidualnych oraz rodzin i par. Pracuję pod stałą superwizją.

Jako psycholog pracowałam z klientami doświadczającymi nadmiernego lęku, nieśmiałymi, z fobią społeczną, z problemami adaptacyjnymi, nadpobudliwymi, mającymi trudności w relacjach oraz z dziećmi ze spektrum autyzmu, z zaburzeniami zachowania, agresywnymi, z trudnościami w wydalaniu, z problemami manualnymi, percepcyjnymi oraz kłopotami w nauce.

Inspiruję się i fascynuję korczakowskim szacunkiem dla dziecka jako osoby i dla trudu, jaki ono podejmuje nabywając nowych kompetencji rozwojowych. Bliskie mojemu sercu są również takie nurty jak Rodzicielstwo Bliskości, Rodzicielstwo przez Zabawę oraz spojrzenie na relacje rodzinne Jespera Juula. W mojej pracy zawodowej, ale także w życiu prywatnym, zwracam dużą uwagę na kontakt dziecka z naturą jako podstawę zdrowia psychicznego.

Jestem również instruktorem I, II i III stopnia Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Od wielu lat prowadzę warsztaty edukacyjne dla rodziców i jest to dla mnie źródłem wielkiej satysfakcji zawodowej i rozwoju osobistego.

Podczas pracy lubię obserwować, gdy w rodzinie wzajemna więź i siły rozwojowe wygrywają z dręczącymi ją trudnościami, problemami i zgryzotami.

W terapii bliskie jest mi podejście systemowe i środowiskowe. W mojej pracy z dziećmi zawsze pracuję również z rodzicami.

Stale rozwijam się zawodowo poprzez udział w licznych szkoleniach.

Wolny czas lubię spędzać z rodziną i przyjaciółmi, najchętniej na leśnych spacerach, blisko natury, również w czasie brzydkiej pogody.